Jdi na obsah Jdi na menu
 


Určitě je zajímavé pozorovat odlišnosti, které jsou znatelné na první pohled. Ale napadlo vás někdy, že když si coby běloška najedete kamarádku "čokoládu" těžko si můžete půjčovat šminky? Je to tak - každá potřebujeme pro zvýraznění přirozené krásy něco jiného a najdou se barvy, které nám nesluší.

Jestli jste běloška, tak máte poměrně široký výběr. Nejen proto, že můžete mít různý odstín pleti - od velmi světlé, přes středně světlé až po snědou barvu, ale také proto, že barva vlasů se liší od blond, přes rezavou, hnědou až k černé. Coby běloška můžete mít modré, zelené, hnědé případně černé oči a navíc jste tady stále nejčastější zákaznicí. Paleta barev, kterou kosmetické přípravky nabízí, je úžasná. Dle vyjmenovaných skutečností (barva pleti, vlasů a očí) je třeba se zařadit do určitě barevné typologie a dle toho v obchodech vybírat. U korektorů a make-upů najdete minimálně šest odstínů. Pudrů je samozřejmě také dostatek. Ani při výběru rtěnky se nemusíte obávat. Zaměřte se na to, zda jste teplý nebo studený typ.

Pokud patříte do první skupiny, padnou vám korálové nebo s příměsí hnědé, případně oranžové odstíny. Ani studený typ na tom není špatně. Seknou vám červené rtěnky, ale také růžové, malinové nebo borůvkové. Dovolit si můžete i výrazné barvy. U stínů volte především dle barvy svých očí. Modrým sluší stříbrná, růžová, fialová a především stíny kouřové. Zelenoočky a hnědá kukadla rozzáří přírodní tóny, ale i fialová, modrá a zelená a u černých očí volte spíše světlý stín. Nosit můžete i nenápadné béžové a okrové stíny (více ke stínům v jiném článku). Při výběru zdravíčka nebudete vědět které. Jedné ženě sluší růžové, další cihlová barva, jiná nedá dopustit na módní švestkovou a poslední si libuje v meruňkové a korálové.

Možná jste ale typ asiatky. Máte nejspíš širší obličej, šikmé oči a daleko posazené lícní kosti. V našich obchodech to budete mí těžší. Jen najít správný odstín korektoru, makeupu nebo pudru vám dá práci. Také některé stíny, které se u bělošek hodí k hnědým očím vám slušet nebudou. Třeba na hnědé rovnou zapomeňte, protože byste vypadala unaveně. Potřebujete prosvětlit, a proto používejte rozjasňující líčidla. Skvěle vám budou slušet perleťové světlé stíny nanesené na vnitřním koutku oka.

Obecně lze říci, že vaši krásu podtrhnou jemné linky zvýrazňující oči a jednoduché stínování. Volte světlé barvy jako je oranžová, fialová, zelená, růžová, modrá, stříbrná nebo béžová. Nanést můžete ale i červenou, pokud se vám líbí. Nebojte se výrazné rtěnky, která bude kontrastovat s tmavou barvou vlasů. Růžová nebo oranžová vám nejspíše nepůjde, proto vsaďte na červené odstíny. Rázem budete sexy vamp. Zdravíčka, která rozzáří vaši pleť, hledejte mezi korálovými odstíny.

Ženy čokoládové pleti pohoří hned na makeupu a korektoru (víte, že na tmavé pleti jsou mnohem víc vidět jizvičky a jiné nedokonalosti?). Sehnat odstín, který potřebují, je u nás problém a mnoho z nich si ho nechává vozit ze zahraničí. Jinak černoškám závidím jejich výraznost. Příroda jim nadělila nápadné rty a krásné oči. Z toho důvodu není výrazné líčení potřeba. Nejdůležitější je sjednotit pleť. "Čokoládám" pak stačí lehká rtěnka (super jsou červené a lesklé odstíny s flitry, také hnědé, broskvové, růžové a korálové), rozjasňovací stín do vnitřního koutku oka a řasenka.

Co se týče jiných barev stínů, tak samozřejmě těmto ženám pasuje hnědá a stíny kouřové. Dobře vypadají i se stíny šedými a stříbrnými. Zjemní je stíny růžové, zelinkavé a olivové, bílé, antracitové a fialkové. Dovolit si mohou ale i modrou nebo zlatou. Většina černošek má široký nos. Tady je potřeba si vyhrát se makeupem a pudrem a snažit se ho opticky zúžit. Při troše cviku to půjde. Závidět můžeme také krásné a husté obočí syté barvy, které potřebuje pouze učesat a zafixovat.

Když nad tím tak přemýšlím, říkám si, že je určitě škoda, že ženy s tmavou pletí mají problém v nacpaných obchodech najít odstín makeupu. Žijeme v 21. století, všichni cestují, lidé se usazují v cizích zemí a na jiných kontinentech, ale v některých věcech jsme obrazně řečeno 100 let za opicemi.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář